Ashburn/Virginia 05527896905
Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Su arıtma cihazı alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu alacağınız cihazın kalitesidir. Su arıtma cihazı hem kapasitesi hem de tasarımı açısından kaliteli olmalıdır. Su kullanımında tasarruf sağlamalı ve sağlığa zararlı maddeleri en iyi şekilde filtrelemelidir. Kalitesiz su arıtma cihazları sizin için tahmin ettiğinizden daha fazla masrafa sebep olacaktır. Sürekli arıza veren bir cihaz kullanımı mantıklı bir tercih olmayacaktır.

Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, cihazın garantisidir. Garanti belgesi olan su arıtma cihazlarında herhangi bir problemle karşılaşılması halinde teknik servis size yardımcı olacaktır.

Su arıtma cihazının kaç aşamalı olduğundan ziyade filtrelerin kalitesi ve içerdiği hammadde içeriğinin organik olması ve NSF uygun olmasına da dikkat edilmelidir.  TAVSİYE EDİLEN ÜRÜN İÇİN TIKLAYINIZ

Su Arıtma Cihazı Kaç Aşamalı Olmalıdır?

Cihazlarda bulunan tüp yani aşama sayısı dikkate alınmalıdır. Eğer alacağınız cihazı evde kullanacaksanız su arıtma cihazınız minimum 3 bar olmalıdır. Ev için tercih edilecek cihazlarda basıncın çok fazla olmasına gerek yoktur. Ev için kullanılacak su arıtma cihazının aldığınız firma ve markası önemli olduğu gibi filtrelerin kaliteli olması dahada önemlidir  5 aşamalı filtreleme sistemine sahip olması idealdir.

Cihazın PH Değeri Kaç Olmalıdır?

Su arıtma cihazından alınan sudaki h değerinin standart değerlerde olması gerekmektedir. Cihazı alırken bu değerin mutlaka sorulması ve araştırılması gerekmektedir. Cihazın sudaki tüm mineralleri arındırması doğru değildir. Kaliteli bir su arıtma cihazı sudaki kirlerin yanı sıra sadece suda bulunmaması gereken mineralleri arındırır. İnsan sağlığı için gerekli olan minerallerin arındırılması cihazın kalitesiz olduğunun göstergesidir.

İSO Kalite Belgeleri Olmalıdır

Alacağınız su arıtma cihazında dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de İSO kalite belgesine sahip olmalıdır. Tüm su arıtma cihazları bu belgeye sahip değildir. Cihazınızın güvenilirliği açısından bu belge önemlidir.

Su Arıtma Cihazının Filtre Değişimi ve Periyodik Bakımı

Su arıtma cihazlarında belirli aralıklarla bakım ve filtre değişimi gerekebilmektedir. Bu yüzden alacağınız su arıtma cihazının filtre ölçüleri, içerisinde bulunan değişime müsait malzemelerin standart ebatlarda olması gerekmektedir.

 Aldığınız cihazın kalitesine göre bu kısımların değişim süresi de değişiklik göstermektedir. Kaliteli bir cihazda filtre 1 yıl kullanılabiliyorken normal bir cihazda filtre değişim süresi 6 aya kadar düşebilmektedir. Kalitesiz cihazlar bir yıl gibi kısa bir sürede sızıntıya neden olabilir. 


Tavsiye Yazı: İş Yeri Tipi Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalıdır?

Tavsiye Yazı: Su Arıtma Tankı Nedir? Ne İşe Yarar?

Tavsiye Yazı: Karbon Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tavsiye Yazı: En Popüler Elektrikli Ev Aletleri ve Küçük Mutfak Aletleri: Markalar, Modeller ve Fiyatlar
Tavsiye Yazı: Alkali su iyonizeri nedir? Nasıl Çalışırlar? En Çok Tavsiye Edilen Alkali Su İyonizeri Hangisi?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları nedir çeşitleri ve önemi markalar tavsiyeler
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı | En İyi Su Arıtma Cihazı


Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
2 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorum Gönder

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu Alanlar *