Ashburn/Virginia 05527896905
Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Su Arıtma Cihazı Tankına Su Gelmiyor -Dolmuyor? 

Su Arıtma Cihazımın Tankına Su Gelmiyor ?

Su arıtma cihazı tankına su gelmiyor nedeni ne olabilir ? su arıtma cihazlarının filtre sistemi ince bir süreçten geçer. Bu sürecin içerisinde suyu depolamak için tank sistemi mevcuttur. Arıtma cihazlarının filtre ettiği suyu biriktirmek içi tank’a ihtiyaç duyar ve bu tank da biriken su son kullanıcıya ulaşır. Arıtma cihazı ise depodan eksilen suyu sürekli olarak yenileyerek taze kalmasını sağlamaktadır.


1-Arıtma cihazınızın tankına su gelmiyor ise ilk bakılacak nokta suyun basıncı olacaktır. Eğer arıtma cihazınıza gelen suyun basıncı düşük ise tanka su dolumu gerçekleşmez. Tanka suyun dolabilmesi için şebekeden gelen suyun en az 3 bar olması gerekmektedir.

 

Çözümü; Eğer sorunu kafanızda netleştirdiyseniz ve basıncınızın düşük olduğuna kanaat getirdiyseniz çözüm olarak su arıtma cihazları için ayarlanmış pompa kullanmanız gerekmektir. https://www.buzsu.com.tr Adresinden pompa temin edebilirsiniz.

2. Bir sorun ise tank’da basınç olmamasıdır.
 Böyle durumlarda önce tankta su olup olmadığı ağırlığına bakılarak kontrol edilmelidir. Yani tank ağır ve vanası da açık olduğu halde su vermiyor ise tank üzerindeki sibop  kısmında tankın havasına bakılır eğer hava yerine su geliyor ise tank patlamış ve değişimi yapılması gerekiyor demektir. Ancak ne hava ne su geliyor ise bir pompa yardımı ile belli oranda tankın içine hava basılmalıdır. https:///www.buzsu.com.tr adresinden tank temini yapabilirsiniz.

Çözüm : Sibop üzerindeki iğneye bastırılarak kontrol edilir. Eğer bu alandan hava geliyor ise cihazın içerisindeki hava oranı kontrol edilir. Eğer hava gelmiyor ise içindeki hava oranı bitmiş demektir. Bunu belli bir oranda tamamlamak gerekir. Bir pompa yardımı ile sibop  kısmından tanka hava basılarak 0,7  bar civarında bir hava oranı ayarlanarak sistem tekrar çalışır hale getirilebilir. Fakat sibop kısmını kontrol ettiğimizde eğer su geliyor ise tank içindeki diyafram patlamış demektir. Bu da ancak tankın değişimi ile çözüme kavuşur. Bu şekli ile su arıtma cihazlarında tank ile alakalı problemi çözmüş olursunuz.

 

 

Tavsiye Yazı: En Popüler Elektrikli Ev Aletleri ve Küçük Mutfak Aletleri: Markalar, Modeller ve Fiyatlar
Tavsiye Yazı: Alkali su iyonizeri nedir? Nasıl Çalışırlar? En Çok Tavsiye Edilen Alkali Su İyonizeri Hangisi?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları nedir çeşitleri ve önemi markalar tavsiyeler
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı | En İyi Su Arıtma Cihazı
Tavsiye Yazı: SU ARITMA CİHAZI ARIZA NEDENLERİ VE ÇÖZÜMLERİ


Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
24 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorum Gönder

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu Alanlar *