Ashburn/Virginia 05527896905
YUMUŞATILMIŞ SU İLE EGZAMA'DAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ ?

EGZAMA VE YUMUŞATILMIŞ SU

Bilimsel araştımalar ve deneylerle yumuşak kireçsiz suyun  hepimizin yıllardır bildiklerini kanıtladı; Egzama gibi kronik cilt rahatsızlıklarının hafifletilmesi söz konusu olduğunda, yumuşatılmış su tüm farkı yaratabilir.

Egzama Nedir?

Egzama veya kronik Egzama, tahriş olmuş ve pul pul cilde neden olan benzer cilt durumlarının bir grubunun adıdır. Cilt kaşıntılı olabilir ve vücudunuzda kuru cilt lekelerine neden olabilir. Bazı Egzama türleri de ağrılı, iltihaplı kabarcıklara neden olabilir. 

Bazı iç ve dış faktörler Egzamanın alevlenmesine neden olabilir, bu da kişiden kişiye değişebilir. Egzamanız olduğundan şüpheleniyorsanız, reaksiyonun nedenini belirlemek için sağlık uzmanınızla veya bir dermatologla konuşmalısınız.

  

Bilim adamları sert su ve egzama arasındaki bağlantıyı kanıtlıyor

Yeni araştırmalar, sert su ile egzama gibi cilt koşulları arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. Bilim adamları, sert suyun cilde zarar verdiğini, enfeksiyon riskini artırdığını ve potansiyel olarak egzama gelişimine katkıda bulunduğunu kanıtladılar. Finanse etmemiz istenen çalışma, yıllardır burada bildiklerimizi kanıtlıyor; cilt koşulları söz konusu olduğunda, yumuşatılmış su tüm farkı yaratabilir.

 

Sert sudaki minerallerin yani kireçli suyun cildi tahrişe karşı daha duyarlı hale getirdiği gösterilmiştir, ancak araştırmacılar çalışmalarında ikiz tanklı su yumuşatıcılarımızı kullandıklarında yumuşatılmış suyun bu olumsuz etkileri azaltabileceğini bulmuşlardır. İlk etapta egzama gelişme riskini bile azaltabilir. Kronik cilt hastalıkları ile yaşayan insanlar için bu araştırma bir oyun değiştirici olabilir.

 

Yumuşatılmış Sağlıklı su hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın 

 

Egzama nedenleri


Egzamanın en önemli nedenleri zayıf beslenme, gevşek duş alışkanlıkları, ev kimyasalları ile temas, sert su ve hatta egzersizdir. Beş çocuktan biri Egzamadan etkilenir. Daha kötü hale getirilebileceğini ve hatta sert sudan kaynaklanabileceğini biliyor muydunuz?

Sert su egzama gibi cilt rahatsızlıklarına katkıda bulunur. Sert su ile cildi daha da kötüleştirebilecek ve tahriş edebilecek iyi bir köpük elde etmek için daha fazla ürün kullanmanız gerekir. Aşındırıcı olmasının yanı sıra, sert su mutlaka tüm kalıntıları yıkamaz. Bu kalıntı ciltte bırakılabilir ve bu da kuru cilt koşullarını kötüleştirebilir

Dünya sağlık örgütü  kontakt dermatitin yaygın bir tahriş edici maddesi olarak “özellikle sert, kireçli su veya ağır klorlu suyu belirtirler.

 


Egzamanın diğer potansiyel nedenleri ve tahriş edicileri şunlardır:

 

- Kireçli ve sert su

- Metaller, kokular ve sigara dumanı gibi tahriş edici maddeler

- Cızırtılı, tahriş edici kumaşlar ve malzemeler 

– Stres

– Enfeksiyonlar 

- Ter ve sıcak iklimler 

– Hormonlular

- Toksik olmayan kimyasallar (saç boyası, oje vb.)


 

Egzema senin ve ailenin acı çekmesi gereken bir hastalık değil.

 

Buzsu Manyetik Kireç Önleyicileri , suyunuzu yumuşatır ve  kireçli suyun cilt üzerindeki etkisini hafifletir. Su şebeke suyu ile yumuşatılır, yani tüm evinize yumuşatılmış su verilir. Ürünler daha iyi köpürecek, böylece daha az ürün kullanacaksınız ve ciltte kalıntı kalmayacak. Lavabonuzdan duşa kadar, kullandığınız su hassas ciltler için daha nazik olacaktır. Sadece sözümüze inanmayın, bir su yumuşatıcısının hayatlarını tamamen değiştirdiğini söyleyen müşterilerimiz var.

 
Her 5 insandan 1'i egzamadan muzdariptir.

 

Yusuf Göçmen

Ultramag manyetik kireç önleyici cihazı kurulduğu 28 günündeyiz ve Her gün yaşadığım ve sinrileri bozan bu egzama parmaklarımda ve aayaklarımda kesinlikle azaldı. Karım da kuru ciltten muzdaripti ve bir iyileşme gördü. Yıkandıktan sonra vuzut kremine gerek duymuyor nemlendirmek için cildim artık kuru değil diye belirtiyor.

 

İsmail Toprakdelen

“Vücudumda bir süredir cilt tahrişinden muzdariptim, bu da su yumuşatıcımın kurulmasından bu yana tamamen ortadan kalktı.”

 

Seval Sandıkçı

Aile Anne ve Kızı

12 yetişkinden 1'i egzamadan etkilenir.

 

"Suyu çok sert sayılmayan olan Ankara'dan , Suyu baya sert ve kireçli olan izmir'e taşındıktan altı ay sonra egzama başladı. Hastanedeki Uzaman cilt doktoru buna kireçli suyun sebebi olduğunu öne sürdü, Egzamam ateşli kaşıntılı ve kuru ağrılı bir şekilde devam ediyordu, bu nedenle kireçli suda da oğlumu dahi yıkamaya cesaret edemedim. Kireçli su hayatımızı gerçekten zorlaştırdı, 1 yıl boyunca acı verici bu egzamadan şikayetçiydim ve krem ilaçlar sürekli geçici çözümdü. Bir gün doktorun dediği aklıma geldi ve kireçli su sorununu çözecek kireç önleyici cihaz araştırmasına başladım. Buzsu Manyetik Kireç Önleyici si ürünü ile ilgili canlı destek üserinden irtibata Geçtim Firma yetkilisi Yasin bey her şeyi detaylıca anlattı ve Ultramag Daire tipi kireç önleyicisini aldım ve normal bir tesisatçı kolaylıkla şemaya göre su saatimizden sonrasına taktı. Gerçekten 1 ay olmadan mucize gibi sonuçlar aldım bu cihaz egzamamı iyileştirdi; Daha önceden bir sürü kremlere ve tedavilere çok para harcadım, ama şimdi onları çok gerek yok. Egzama gibi cilt rahatsızlığına sahip olmak hayatınızı gerçekten olumsuz etkiliyor Ultramag manyetik kireç önleyici  benim için mucize oldu şu an çok daha iyiyim.

 

 

Egzama, herkes için farklı belirti ve semptomları olan karmaşık bir cilt hastalığı durumdur. Egzama sorununuza hemen cevap veremeyebilir ancak Ultramag Manyetik çalışmaya başlamasından itibaren Yumuşatılmış suyun farkınına varmanız ve kendiniz bu farkları hissetmeniz için sizleri en az 3 aylık denememizden yararlanmak için neden 6 ay iade garantili Ultramag Manyetik Kireç Önleyici cihazımızı denemiyorsunuz?

 

Egzama nasıl tedavi edilir

Egzamadan muzdaripseniz, alevlenmenin neden olduğu ağrı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olmak için evde doğal olarak yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

 

Egzamanızdan kurtulmak istiyorsanız en önemli şey, etkilenen bölgeleri mümkün olduğunca çizmekten kaçınmaktır, çünkü bu sadece parlamayı uzatır ve cildinize zarar verir. Bu daha sonra daha fazla egzamanın gelişmesi için bir ortam yaratır ve cildin kırılması enfeksiyona veya yara izine neden olabilir.

 

Egzama ve Kaşıma dürtüsünü bastırmaya yardımcı olabilecek şeyler şunlardır:

 

- Kuru ısıda harcadığınız zamanı en aza indirin, örneğin açık ateşlerin yakınında, alan ısıtıcıları.

– Uzun sıcak banyolardan veya duşlardan kaçının.

- Sert veya kokulu sabun ve şampuanlardan kaçının.

- Tahrişe neden olan aşındırıcı kumaşlardan kaçının.

- Yaşam alanlarınızı iyi havalandırılmış ve oldukça serin bir sıcaklıkta tutun.

- Çizik yaparsanız cildin kırılma olasılığını en aza indirmek için tırnaklarınızı düzenli olarak kesin.

- Soğutma rahatlaması için etkilenen bölgeye aloe vera jeli uygulayın.

– Sert bir su alanında yaşıyorsanız, suyunuzu yumuşak suya dönüştürmek için bir su yumuşatıcı kullanmayı deneyin.

Daha kuru cilt önlemek için nasıl hakkında okuyun.

 

Eczacınız veya sağlık uzmanınız ayrıca cildinizin kuruluğunu azaltmaya ve herhangi bir kızarıklık veya şişliği minimumda tutmaya yardımcı olabilecek farklı yumuşatıcılar, kremler ve merhemler önerebilir. Bazı durumlarda, aşırı kaşıntıyla mücadele etmek için antihistaminikler almanızı da önerebilirler.  

Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tavsiye Yazı: En Popüler Elektrikli Ev Aletleri ve Küçük Mutfak Aletleri: Markalar, Modeller ve Fiyatlar
Tavsiye Yazı: Alkali su iyonizeri nedir? Nasıl Çalışırlar? En Çok Tavsiye Edilen Alkali Su İyonizeri Hangisi?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları nedir çeşitleri ve önemi markalar tavsiyeler
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı | En İyi Su Arıtma Cihazı


Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
1 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorum Gönder

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu Alanlar *