Ashburn/Virginia 05527896905
PH NEDİR?

PH NEDİR?

PH terim anlamı olarak “hidrojenin gücü” olarak tanımlanabilir. Bir diğer adlandırmayla “Potentinal hydrogen” demektir. Bu durumu aslında maddenin yani sıvının içerisindeki hidrojen miktarı belirlemektedir. Maddenin içerisindeki hidrojen miktarını ölçmek için PH ölçüm cihazı (pH Metre) kullanılır.

Sağlıklı su sağlıklı bir vücut demektir. Sağlıklı bir vücut için sudaki PH değeri oldukça önemlidir.

PH değerinin yüksek olması demek suyun alkali oranının artmasına işarettir. Tam aksi durumda PH değerinin düşük olması ise suyun daha asidik olduğunu göstermektedir.

PH değeri kanımız içinde oldukça önemlidir. Kanımızın normal PH değeri 7.365 dir. Aslında bu değerin yalnızca 7 ye düşmesi bile oldukça tehlikelidir. Bu yüzden PH değeri uygun olan şeyler tüketerek vücudun dengesi korunmalıdır.

Sağlıklı su içmek istiyorsak dikkat etmemiz gereken en önemli etmen suyun PH değerinin kaç olduğudur. Hazır sularda yani şişelenmiş sularda bu durum markaya ve kaliteye göre değişebilmektedir. Aynı şekilde su arıtma cihazı alırken de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Su arıtma cihazı sayesinde sürekli olarak taze suya ulaşabilmek mümkündür. Arıtma cihazı alırken cihazın PH değerine mutlaka bakılmalıdır. Normal değerlere sahip olan su arıtma cihazları tercih edilmelidir. PH dengesi insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Musluk suları ve şebeke suları içerisinde birçok tuz ve mineral barındırmaktadır. Bu durum aslında suyun içme ve kullanım olarak pek uygun olmadığının bir göstergesidir.

Suda PH dengesinin sağlanabilmesi için suyun zararlı olan kirlerden ve minerallerden arındırılması gerekmektedir. Ancak suyun tüm minerallerden arınması da sudaki PH dengesini bozacaktır.

Arıtılan su tamamen saf su olmamalıdır. Saf su yalnızca sanayide bulunan fabrikalarda kullanılmaktadır. İçme suyunun zararlı minerallerden ve kirlerden arındırılması ancak yararlı minerallere de sahip olması gerekmektedir. Bu durumda sağlıklı suya ulaşmanın güvenilir yolu su arıtma cihazlarıdır.

Su arıtma cihazı seçerken kaliteli bir cihaz tercih etmeniz halinde su zararlı minerallerden ve kirlerden arınacak aynı zamanda insan sağlığı açısından faydalı olan mineralleri de içinde barındıracaktır. Bu sayede PH değeri sabit kalacaktır.

PH değeri insan sağlığı için oldukça önemli bir kavramdır ve her alanda vücudumuzun PH dengesi korunmalıdır. Bunun yolu ise sağlıklı sudan geçmektedir.  Ph Değeri en ideal Su Arıtma Cihazı tavsiyesi olan Buzsu Code Su Arıtma Cihazı’nı sizin için önemle tavsiye ediyoruz.

Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tavsiye Yazı: En Popüler Elektrikli Ev Aletleri ve Küçük Mutfak Aletleri: Markalar, Modeller ve Fiyatlar
Tavsiye Yazı: Alkali su iyonizeri nedir? Nasıl Çalışırlar? En Çok Tavsiye Edilen Alkali Su İyonizeri Hangisi?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları nedir çeşitleri ve önemi markalar tavsiyeler
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı | En İyi Su Arıtma Cihazı


Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
2 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorum Gönder

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu Alanlar *