Ashburn/Virginia 05527896905
Manyetik kireç önleyici cihazlar gerçekten çalışıyor ve işe yarıyor mu?

Manyetik Kireç Önleyici Cihazlar kireç sorununu çözer mi?


Daire girişine veya evinizde kullanacağınız kaliteli bir Manyetik Kireç önleyici  markası olan Buzsu Manyetik kireç önleyici cihazları,  evinizdeki su ile tamas eden elektrikli beyaz eşya cihazlarınızın daha uzun süre kireç korozyonuna dayanmasını sağlar ve suyunuzu yumuşatır, 

Potansiyel olarak maliyetli bir soruna ucuz bir çözümdür. Manyetik kireç önleme cihazı sahip olmaya değer, çünkü makinenizin ömrünü uzatarak neredeyse kesinlikle paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca deterjan ihtiyacınızı mümkün olduğunca düşük tutmaya yardımcı olacak ve yıkama gününü daha yeşil bir ilişki haline getirecektir.


Manyetik Kireç önleyici cihaz nedir?

Sadece borularınıza ve aletlerinize su birikmesini durduran bir şey.

Bir çözüm bir çeşit mıknatıstır. Suyu yumuşatan kimyasal katkı maddeleri de mevcuttur. Kimyasal katkı maddeleri içme suyunun kalitesini etkileyebilir ve bazı insanlar için tavsiye edilemez olabilir. Musluktan çıktıkça sudaki sodyum miktarını artırabilirler.

Burada manyetik kireç önleyici cihazlarabakıyoruz. Tıkla

Kireçli sert su nedir?

Su, taşıdığı kalsiyum ve diğer minerallerin miktarına göre değişir. Çözeltide çok fazla kalsiyum veya diğer mineraller içeren suya sert sudenir. Yumuşak su, içinde çok az kalsiyum veya diğer mineraller çözünmüş olan veya hiç olmayan sudur.

Bazı alanlar sert sularıyla bilinir, yani su temin ağı aracılığıyla evlere taşınan su, büyük miktarlarda doğal olarak oluşan kireç veya diğer kalsiyum formları ve muhtemelen diğer mineralleri de içerir. Bu bir sorun olmayabilir, ancak ne yazık ki, sudaki kireç zamanla yüzeylerde bir biriktirme eğilimine sahiptir. Bunun etkilerini bazı mağaralarda görebilirsiniz. Örneğin, İngiltere'nin Bristol yakınlarındaki Cheddar Gorge'un tanınmış mağaralarında birçok sarkıt ve dikit vardır. Bunlar, mağara çatısından su damlarken bin yıl boyunca oluşur. Sudaki mineraller kayaya yapışır ve uzun, taş benzeri kalsiyum parmakları oluşturur.

Su yüzeylerinden geçerken aynı şey su ısıtıcıları ve çamaşır makinelerinde de olabilir. Suyun hareketi farklıdır, bu nedenle uzun parmaklar büyüme eğilimindedir ancak pulli kalsiyum karbonat birikintileri borulara ve hareketli parçalara yapışır.

Kireç genellikle grimsi bir beyazdır, ancak suda da demir varsa kırmızımsı kahverengi bir tona sahip olabilir. Sert su genellikle sağlığa zararsızdır.

 

 

Kireçli suyu önlemek neden önemlidir?


Su boru hatları, çamaşır, bulaşık, kombni, ani su sıtıcıları gibi kireçli sudan Etkilenen cihazlarınızın ısıtma su ile temas da olan parçaları daralabilir ve korozyon ve kireç döküntüleri ile tıkanmaya daha yatkın hale gelebilir. Çamaşır makinelerinin içindeki ölçek mekanik arızaya neden olabilir. Parçaların değiştirilmesi gerekir, hatta yeni bir makine olması gerekenden önce bir gereklilik haline gelebilir. Gerçek hasar oluşmamış olsa bile, makine daha az verimli hale gelebilir. Kireç takılı bir çamaşır makinesi tamburu daha ağırdır ve bu nedenle dönmesi daha fazla enerji gerektirir.

Kireç, erişimi kolay olmayan parçaları etkileyebilir, bu nedenle onarım maliyetleri önemli olabilir.

Sert su da çamaşır yıkamak için daha serttir. Kumaşlar daha az uzun süre dayanır ve ihtiyaç duyulan deterjan miktarı % 60'a kadar artırılmıştır. Sert suda yıkanmış giysiler kaşındırıcı ve giyilmesi zor hissedilebilir.

Tüm bunlar potansiyel olarak güçlü bir manyetik kireçönleyici cihaz tarafından çözülebilir.
Çamaşır makinenizde kireç kireçlemenin çözümü nedir?

Kolay bir çözüm, Buzsu firmasına ait olan  "smag" modeli gibi  bir cihaz satın almaktır. Onu kıyafetlerle tamburun içine yerleştirirsiniz ve tamburun etrafında dönerken suyu mıknatıslar. Mıknatıslı su kireç birikir, aksine kireç kireç su ile birlikte çamaşır makinesi çıkar.

Bu kireç karşıtı cihazlar basit ve ucuzdur sadece bunları kullanmayı hatırlamanız gerekir!

Çamaşırlarınızı temizlemek için daha az deterjan veya sabun tozuna ihtiyacınız olduğunu bulmalısınız. Net etki, çamaşır makinenizde yumuşak suya sahip olmak gibidir ancak bunu başarmak için herhangi bir kimyasala ihtiyacınız yoktur

Diğer kireç önleyici cihazlar sıhhi tesisatınızın kalıcı bir parçası olarak takılabilir.

Sıhhi tesisat sisteminizin parçalarını içeren yenileme çalışmaları yapıyorsanız, bu bakmak için bir çözüm olabilir. Bunlardan bir tane var ve boruları yıllardır kalsiyumdan uzak tutuyor.

Alternatif olarak, maliyetin bir kısmı için aynı işi yapan klipsli mıknatıslar mevcuttur. Etkinlik için ne kadar iyi karşılaştırdıklarını bilmiyorum, ancak birkaç dakika içinde herkes tarafından takılabilecekleri avantajına sahipler  ve oldukça ucuzlar.

Bu küçük gizmos zararsızdır ve mutfağınızdaki ve banyonuzdaki kireç birikintileri sorununu çözer. Yine de, zaten biriktirilmiş olan kireçleri kaldıramayabilirler.

Manyetik kireç önleyici cihazlar gerçekten çalışıyor ve işe yarıyor mu?

Sudaki kalsiyum tuzlarını mıknatıslandırmanın yararları hakkında bazı şüpheler olduğu anlaşılıyor. Kalsiyum bir metal değildir, bu yüzden manyetik bir alanın neden bir fark yaratması gerektiğini sorabilirsiniz. Bath Üniversitesi tarafından WaterImp üzerinde yapılan bir çalışma, borulardaki suyu mıknatıslar örüyor bunların açıkça işe yaradığını ortaya koymuştur. http://www.waterimp.co.uk/report.html

Madencilik şirketleri de boruları temiz tutmaya yardımcı olmak için bu cihazları (büyük olanlar!) kullanır. Bilimsel ilke Lorenz teorisi ile ilgili gibi görünmektedir ve etki mıknatısın gücüne ve suyun kimyasal bileşimine bağlıdır. Burada bunun bir tartışması var:  Bilim adamı incelemesi

Birkaç açık fikirli bilim adamının iyi çalışabileceklerini ve evrendeki her şeyin henüz bilim topluluğu tarafından tam olarak anlaşılmadığını kabul etmeye hazır oldukları açıktır!

Tek bildiğim, 10 yıl önce bazı sıhhi tesisat işlerini değiştirdiğimizde sıralı manyetik kireç önleyici bir cihaz taktırdığımız ve muslukların ve aletlerin etrafında fark ettiğimiz kireç miktarında büyük bir azalma olduğu.

Şimdi çamaşırhanede manyetik bir top kullanıyorum (bir yıkama topu ile birlikte) ama muhtemelen ne kadar fark yaptığını söylemek için erken.

Kireç karşıtı bir cihaz pahalı olmadığı için, bu kesinlikle denemeye değer ve hatta ciddi paradan tasarruf edebilirsiniz.  Manyetik kireç önleyici fiyatları ve Tavsiye edilen ürün Buzsu Ultramag Manyetik kireç Önleyici. Linke TIklayınızTavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tavsiye Yazı: En Popüler Elektrikli Ev Aletleri ve Küçük Mutfak Aletleri: Markalar, Modeller ve Fiyatlar
Tavsiye Yazı: Alkali su iyonizeri nedir? Nasıl Çalışırlar? En Çok Tavsiye Edilen Alkali Su İyonizeri Hangisi?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları nedir çeşitleri ve önemi markalar tavsiyeler
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazı | En İyi Su Arıtma Cihazı


Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
1 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorum Gönder

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Zorunlu Alanlar *